Jesteś liderem młodzieżowym, nauczycielem lub koordynatorem młodzieży? Chcesz rozwinąć wśród swoich podopiecznych umiejętności miękkie, które przydadzą im się na rynku pracy niezależnie od wykonywanego zawodu?

Zdajesz sobie sprawę jak ważne na rynku pracy są umiejętności miękkie, ale nie wiesz jak możesz wspomóc młodzież w ich rozwoju?

ACTIVE DEVELOPMENT to coś dla Ciebie. Wykorzystaj przygotowane przez nas gry w swojej szkole / organizacji. Połącz aktywność sportowo-ruchową młodzieży z rozwojem kompetencji.

VIDEO

Zapraszamy Cię na nasz kanał Youtube, gdzie możesz zobaczyć gry ACTIVE DEVELOPMENT w praktyce.

Projekt Active Development ma na celu rozwinięcie umiejętności miękkich poprzez aktywność ruchowo-sportową. Przewodnik dla liderów młodzieżowych oraz 20 gier karcianych z pomysłami na aktywność zostały zaprojektowane także z myślą o potrzebach młodzieży, w tym osób o mniejszych szansach, takich jak: niepełnosprawności, przeszkody społeczno – ekonomiczne i geograficzne.

PROJEKT PILOTAŻOWY W POLSCE

W styczniu oraz lutym 2023 roku w celu walidacji gier ACTIVE DEVELOPMENT wolontariusze My Future przeprowadzili projekty pilotażowe, podczas których przetestowali gry z pomysłami na aktywności.

W zajęciach udział wzięli uczniowie klas pierwszych z 5 szkół licealnych. Przybliżony został zamysł projektu oraz działania naszej fundacji. Celem warsztatów było wprowadzenie uczniów do projektu ACTIVE DEVELOPMENT, podkreślenie wagi umiejętności miękkich na rynku pracy oraz przetestowanie opracowanych przez My Future gier.

Przedstawiono również zasady rekrutacji do międzynarodowego projektu pilotażowego. Polega ona na stworzeniu przez uczestników propozycji gier w postaci kart, które łączą ze sobą aspekt sportu/ aktywności ruchowej z rozwojem umiejętności miękkich. Projekt pilotażowy odbędzie się w Portugalii w maju 2023 roku.

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT PILOTAŻOWY W PORTUGALII

W maju 2023 roku liderzy młodzieżowi My Future, Collective Education oraz EduPlus wraz z wyłonionymi uczestnikami z Polski, Portugalii i Norwegii spotkają się w celu walidacji gier ACTIVE DEVELOPMENT w ramach międzynarodowego projektu pilotażowego.

Podczas tej mobilności uczestnicy rozwiną swoje umiejętności miękkie oraz językowe. Odbędą się również szkolenie związane z tematyką działalności fundacji, a także nie zabranie czasu na poznanie kultury, lokalnej kuchni oraz zwiedzanie pięknych miejsc w Portugalii.

PARTNERZY

Edu Plus

​Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Numer projektu: 2021-2-PL01-KA220-YOU-000050669000