O NAS

Fundacja My Future powstała w 2016 roku w Polsce. Głównym celem fundacji jest pokrycie luki pomiędzy światem kariery i edukacji. W My Future staramy się odkryć i uaktywnić  potencjał młodzieży, poszerzyć ich sieć kontaktów, pomóc w zdobyciu praktycznego doświadczenia, umiejętności miękkich oraz w zrozumieniu przyszłej ścieżki kariery i edukacji. W wielu prowadzonych projektach używamy skandynawskich modeli edukacyjnych, które opierają się przede wszystkim na nauczaniu poprzez doświadczanie. 

We wszystkich swoich działaniach fundacja kieruje się słowami:

„Usłyszałem i zapomniałem.

Zobaczyłem i zapamiętałem.

Zrobiłem i zrozumiałem”.

 

Historia Fundacji

Każdy z nas kiedyś słyszał lub wkrótce usłyszy pytanie „Co dalej?” lub „Kim będziesz w przyszłości?”. Pomysłodawca MyFuture, Natalia Różańska zdała sobie sprawę, że jest to jedno z najbardziej irytujących pytań dla młodych ludzi. Muszą zdecydować się na kierunek, w którym chcieliby się kształcić przez następne lata w bardzo młodym wieku. Mają około 16 lat (najczęściej) nie mieli jeszcze w swoim życiu żadnej pracy. Większość z nich wie, czym zajmuje się architekt, przedsiębiorca, kucharz, czy kierownik działu marketingowego tylko z filmów i seriali. Młodzi ludzie nie mają pojęcia jakie są wady i zalety profesji którą wybierają, często też nie wiedzą jakie kroki muszą podjąć aby osiągnąć swój wymarzony cel. Czy nie byłoby łatwiej, gdyby młodzież miała okazję wysłuchać doświadczeń innych? Zadać pytania? Zrozumieć wszystkie możliwości i wyzwania?

„Gdybym wiedziała, że nauka chemii tak bardzo pomaga w byciu lekarzem, prawdopodobnie dziś byłabym chirurgiem. Gdybym wiedziała, że bycie przedsiębiorcą jest jak praca 24 godziny na dobę, może poczekałabym z decyzją o otwarciu własnej firmy. Gdybym wiedziała, że podróże tak bardzo kształcą i poszerzają horyzonty, zrobiłabym sobie roczną przerwę od nauki po liceum.” mówi Natalia.

W MyFuture, jesteśmy przekonani, że jeśli ludzie będą w pełni rozumieli swoje możliwości, będą mieli znacznie większą motywację do spełniania marzeń i patrzenia w przyszłość. Uważamy również, że istnieje luka pomiędzy edukacją a karierą zawodową. Większość ludzi nie widzi sensu w uczeniu się, ponieważ nie rozumie, jak mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w przyszłości. Chcemy wypełnić tę lukę i pokazać ludziom, że ciężka praca może zapewnić świetlaną przyszłość.