POCZĄTKI FUNDACJI
W KOPENHADZE

Pomysł na fundację My Future powstał w 2016 roku w Kopenhadze,
w Danii. To właśnie tam studiowała prezeska zarządu, Natalia Różańska, która zdała sobie sprawę, że skandynawski system edukacji jest bardziej praktyczny od polskiego. Pozwala on na interakcje z profesjonalistami
z różnych branży, pracę w grupie, czy też rozwój umiejętności miękkich.

Każdy z nas kończąc liceum/ technikum słyszał pytanie: ,,Na jakie studia idziesz? Kim będziesz w przyszłości?” Niestety większość osób ze względu na bardzo teoretyczną naukę nie ma pojęcia jaką ścieżkę rozwoju wybrać.

Natalia, zakładając My Future chciała dać młodzieży możliwość rozwoju umiejętności wymaganych na rynku pracy i poszerzyć świadomość na temat możliwych ścieżek rozwoju.

NASZA MISJA

Zniwelować lukę między światem edukacji i kariery.

Nasza misja niezmiennie wskazuje nam kierunek, w którym podążamy. Opisuje cel naszej fundacji i stanowi punkt odniesienia dla podejmowanych przez nas działań i decyzji. We wszystkich projektach pamiętamy o zniwelowaniu luki między światem edukacji i kariery – stawiamy na rozwój kompetencji ważnych na rynku pracy.

W realizacji naszej misji kierujemy się słowami:

Usłyszałem i zapomniałem.

Zobaczyłem i zapamiętałem.

Zrobiłem i zrozumiałem

NASZE WARTOŚCI

Nasze wartości reprezentują najwyższe aspiracje oraz cele dotyczące tego,
w jaki sposób jako współpracownicy, koledzy, absolwenci, partnerzy
i członkowie chcemy angażować się w działania, które mamy nadzieję, będą przyczyniały się do rozwijania tej organizacji.

Chcielibyśmy, aby każda osoba, która dołącza do naszego zespołu lub bierze udział w realizowanych projektach, szanowała te wartości i przyczyniała się do tego, by były jak najbardziej widoczne w fundacji My Future.

ROZWÓJ

Wspieramy się nawzajem w rozwoju i dążymy do sukcesu każdej osoby w organizacji, każdego lidera młodzieżowego, każdego nauczyciela i każdej młodej osoby. Wierzymy w naszych ludzi i umożliwiamy im podejmowanie działań i decyzji. Aktywnie znajdujemy rozwiązania, stawiamy czoła problemom i nie poddajemy się, nawet jeśli robi się ciężko.

KOMUNIKACJA

Cenimy szczerość ponad wszystko – wierzymy, że tylko poprzez budowanie wzajemnego zaufania, przejrzystości i szczerego dialogu jesteśmy w stanie zmienić coś na lepsze. Cenimy swoje wzajemne doświadczenia oraz umiejętności. Jesteśmy pewni, że ze zgraną drużyną możemy więcej. Chcemy połączyć indywidualne cele naszych wolontariuszy z celami fundacji.

DOSKNAŁÓŚĆ

Wierzymy w słowa Samuela Becketta: „Kiedykolwiek próbowałeś. Kiedykolwiek Ci się nie udało. Nieważne. Spróbuj jeszcze raz. Przegraj jeszcze raz. Przegraj lepiej.“ W dążeniu do doskonałości nie ma dróg na skróty. Doskonałość to maraton, a nie sprint, dlatego też zmierzamy do niej małymi krokami, aby była ona długoterminowa.

DYWERSYFIKACJA

W naszych projektach dokładamy wszelkich starań, aby każdy czuł się potrzebny. Cenimy wszystkie wymiary różnorodności i staramy się modelować uczciwość i sprawiedliwość, które chcemy widzieć na świecie. Istotne są dla nas wnikliwe debaty intelektualne. Różnorodność postrzegamy jako siłę, ponieważ pozwala nam uczyć się od siebie nawzajem i rozwijać empatię.

INNOWACYJNOŚĆ

Pracujemy nad wniesieniem znacznego wkładu w ulepszenia europejskiego systemu edukacji i lepszy start kariery młodych ludzi.
Jesteśmy zainteresowani nowymi technologiami i innowacjami. Tworząc nasze projekty zawsze pamiętamy o sprawdzeniu wszystkich perspektyw. Zdajemy sobie sprawę z fałszywych mediów i konieczności weryfikacji wszystkich informacji.

ŚWIADOMOŚĆ EKOLOGICZNA

Jesteśmy świadomi znaczenia ekologii i rozumiemy, że małe wysiłki czasami powodują duże zmiany. Realizując projekty staramy się stosować praktyki przyjazne środowisku i stale edukujemy się w tym zakresie. Świadomość ekologiczna wymaga nie tylko stosowania w My Future praktyk przyjaznych środowisku, ale także umiejętności rozpoznania, kiedy niezrównoważone praktyki kryją się za ekologiczną maską.