Rekrutacja
jeśli brałeś udział w projekcie pilotażowym ACTIVE DEVELOPMENT zachęcamy Cię do wzięcia udziału w rekrutacji na wyjazd do Portugalii i dalszy rozwój swoich umiejętności.
Co Was czeka w Portugalii jeśli zostaniecie zrekrutowani?
-
będziecie testować gry stworzone w ramach projektu Active Development
-
poznacie 8 osób z innych szkół z Polski, 10 osób z Norwegii i 10 osób z Portugalii
-
poznacie kulturę, spróbujecie lokalnego jedzenia
-
zwiedzicie piękne miejsca w Portugalii
-
rozwiniecie swoje umiejętności miękkie i językowe
Co zrobić aby aplikować?
-
Stwórz dwu-osobowy zespół
-
Wspólnie wypełnijcie pomysł na grę ACTIVE DEVELOPMENT oraz poniższe pliki
-
Jeśli chcecie, nagrajcie video / przygotujcie grafiki, w których pokażecie grę- może to wzmocnić Waszą aplikacje
-
Możecie również dołączyć inne załączniki, które mogą poprawić jakość Waszej aplikacji, np. Certyfikaty, video z testowania gry
-
Prześlijcie wypełnione załączniki na: hello@my-future.info z dopiskiem “ACTIVE DEVELOPMENT REKRUTACJA” w tytule maila lub pocztą tradycyjną na adres fundacji: Radomska 49, 26-630 Jedlnia-Letnisko
Termin przesłania aplikacji: 28.02.2023 rok do 23:59
Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone do 15.03.2023 roku na mediach społecznościowych (instagram, facebook) organizatora oraz drogą mailową.
Pliki do pobrania:
Załącznik 1 : Formularz z danymi osobowymi
Załącznik 2: Miejsce na Waszą grę Active Development
Załącznik 3: Pytania dotyczące zespołu i motywacji
Załącznik 4: Oświadczenia rodziców
Idea projektu
Badania dowodzą, że umiejętności miękkie są niezbędne do odniesienia sukcesu na rynku pracy (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Amerykańska Izba Handlowa, Ernst & Young 2012). Nie ma znaczenia jaki zawód się wykonuje, umiejętności miękkie przydają się we wszystkim. Niewiele znaczący jest tutaj też fakt, czy ktoś chce być lekarzem, architektem, przedsiębiorcą, nauczycielem czy piłkarzem – we wszystkich tych zawodach umiejętności takie jak zarządzanie czasem, empatia, radzenie sobie ze stresem, negocjacja, komunikacja, praca w grupie i wiele innych, są kluczowe.
Większość dzisiejszych pracodawców chce zatrudniać, zatrzymywać i promować osoby, które są zmotywowane oraz posiadają dobre umiejętności komunikacji, zarządzania czasem czy empatii. Co więcej, kompetencje miękkie dają również szansę zabłysnąć umiejętnościom twardym. Jeśli dana osoba ma zdolność efektywnego komunikowania się z innymi w miejscu pracy, to jej pomysły mają większe szanse na start, a kompetencje są w pełni wykorzystywane (National Soft Skills Association, The Value of Soft Skills in the Labour Market, 2019).
Umiejętności miękkie są trudne do nauczania i ciężko zmierzyć ich poprawę, dlatego bardzo często nie zwraca się uwagi na ich rozwijanie w standardowych szkołach. Ważne jest jednak to aby pamiętać, że jednostki mają większe szanse na ich rozwój właśnie w młodszym wieku.
Te fakty prowadzą nas do pytania:
Jak możemy rozwijać umiejętności miękkie wśród młodzieży? Wszyscy wiemy, że młodzież jest energiczna, niecierpliwa, potrzebuje zdrowego stylu życia i przyszłego sukcesu zawodowego. Zagłębiając się w badania możemy zrozumieć, że istnieje ważny związek między sportem, a rozwojem umiejętności miękkich. Jak wyjaśnia dr Joann Lukins “sport jest dobry nie tylko dla ciał młodych ludzi; jest też dobry dla ich umysłów”. To świetne narzędzie do nauczania i rozwijania cech młodzieży.
Trudne czasy związane z pandemią COVID–19 utrudniły interakcje społeczne, a tym samym rozwój umiejętności miękkich. Jak dowodzą badania, spędzanie czasu z rówieśnikami jest bardzo ważną częścią rozwoju młodego człowieka. Jednak, gdy edukacja staje się coraz bardziej cyfrowa, spędza on tym samym więcej czasu przed komputerem, co sprawia, że interakcja młodzieży i rozwijanie kompetencji miękkich są trudniejsze. Zdecydowanie potrzebne są nowe rozwiązania, które pozwolą młodym ludziom rozwijać te umiejętności, dzięki czemu będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy.
W oparciu o powyższe fakty, My Future we współpracy z Collective Innovation – norweską organizacją działającą w dziedzinie sportu oraz z portugalską firmą EduPlus z doświadczeniem w pracy z młodzieżą, połączyły siły, aby zagłębić się w relację umiejętności miękkich i sportu/aktywnego ruchu. Dzięki temu został wdrożony projekt ACTIVE DEVELOPMENT, w ramach którego powstanie e-przewodnik dla liderów młodzieżowych oraz 20 gier sportowych z zakresu umiejętności miękkich, które zostaną opracowane w formie cyfrowych kart.
Celem projektu jest podniesienie poziomu umiejętności miękkich wśród młodzieży, wzmocnienie jej pozycji oraz podniesienie jakości pracy z młodymi osobami poprzez udostępnienie liderom młodzieżowym nowych, innowacyjnych metod. Ponadto projekty mają na celu:
-
przyczynić się do lepszego zrozumienia związku między sportem, a umiejętnościami miękkimi wśród liderów młodzieżowych;
-
przyczynić się do lepszej integracji młodzieży z różnych środowisk (różne środowiska kulturowe, przeszkody geograficzne, przeszkody ekonomiczne, integracja osób niepełnosprawnych, integracja społeczności LGBTQ+ itp.);
-
wspierać integrację i okazje na zatrudnienie młodych ludzi o mniejszych szansach poprzez podnoszenie ich poziomu umiejętności miękkich;
-
wspierać liderów młodzieżowych w dostępie do nowych metod edukacyjnych.
Partnerzy mają również na celu opracowanie nowej, innowacyjnej metody uczenia się międzysektorowego, którą można będzie rozpowszechniać w różnych organizacjach młodzieżowych, szkołach, czy klubach sportowych w całej Europie.
Zostań z nami w kontakcie:
Czy chciałbyś przyczynić się do rozwoju projektu?
Masz jakieś pomysły lub doświadczenie w rozwoju sportu i umiejętności miękkich?
Napisz do nas!