My Future - Bridging the gap between education and career.
Polski English
  • icon icon Instagram
  • icon icon Facebook
  • icon icon LinkedIn
  • icon icon
logo

Menu

  • Strona Główna
  • O nas
  • Co Robimy
  • Współpraca
  • Blog
  • Kontakt
logo
logo

SKILL-UP – rozwój umiejętności przywódczych i metod szkolenia umiejętności miękkich wśród liderów młodzieżowych z obszarów wiejskich w Polsce i Portugalii

NUMER PROJEKTU :2021-2-PL01-KA153-YOU-000040965

TYP PROJEKTU : KA153 – SZKOLENIE LIDERÓW MŁODZIEŻOWYCH 

CZAS TRWANIA PROJEKTU:

Partnerzy:  My Future (Polska), EduPlus – European Centre for Education and Skills Development, Lda  (Portugalia)

to 12-dniowy, międzynarodowy program szkolenia, skierowany do liderów młodzieżowych z Polski i Portugalii, który miał miejsce w Bradze (Portugalia) w terminie 24.08- 06.09.2022r.

Celem projektu był rozwój ich kompetencji zawodowych, z naciskiem na umiejętności przywódcze i umiejętności miękkie, w tym na zgłębienie metod skupiających się na integracji młodzieży o mniejszych szansach (doświadczających przeszkód społeczno-ekonomicznych i geograficznych).

Uczestnikami projektu byli wolontariusze fundacji My Future, którzy rozwinęli istotne na rynku pracy umiejętności wystąpień publicznych, zarządzania projektami, negocjacji i budowania zespołu. Wiedzę tę zdobyli poprzez pracę w grupie, odgrywanie ról, zajęcia na świeżym powietrzu i debaty oksfordzkie. Uczestnicy zostali także zachęceni do dzielenia się zdobytym doświadczeniem w swoich organizacjach i w pracy nad już istniejącymi projektami.

Program miał również zachęcić młodzież do aktywnego zaangażowania w życie społeczne i zainspirować ją do działania w lokalnych społecznościach.

My Future i EduPlus zrealizowali projekt SKILL-UP, aby zwiększyć kompetencje i wspomóc rozwój zawodowy liderów młodzieżowych w organizacjach, podnieść jakość ich działań oraz zwiększyć potencjał organizacji.

W trakcie projektu liderzy młodzieżowi My Future podzielili się doświadczeniem w projektach opartych na badaniach naukowych z zespołem EduPlus, który z kolei przekazał wiedzę związaną z prowadzeniem projektów mobilności.

Podnosząc kluczowe kompetencje liderów młodzieżowych, projekt wsparł długofalowy rozwój fundacji, a także nasze działania statutowe.

 

 

 

Ładowanie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 DO MORE OF WHAT MATTERS- training program for volunteers.

Projekt  został zrealizowany przez fundację My future we współpracy z duńskim partnerem Institute For Applied Knowledge w ramach programu Erasmus+ KA2 cooperation for innovation and the exchange of good practices.

Numer projektu:  2019-1-PL01-KA205-06334

 

 

Głównym celem projektu DO MORE OF WHAT MATTERS było zwiększenie umiejętności w zakresie przedsiębiorczości społecznej wśród przyszłych wolontariuszy. W ramach projektu międzynarodowi partnerzy, na podstawie projektu pilotażowego stworzyli e-guide – zawierający ważne etapy szkolenia wolontariuszy. Przewodnik ma innowacyjny charakter, ponieważ jest oparty na koncie “youth to youth” (“młodzież dla młodzieży”) oraz  “learning by doing” (“uczenie się przez doświadczenie”).

Jeśli jesteś reprezentantem organizacji pozarządowej, liderem młodzieżowym lub jesteś zainteresowany/a przedsiębiorczością społeczną – zachęcamy Cię do zapoznania się z  e-guidem.

DO MORE OF WHAT MATTERS E-GUIDE

Masz pytania dotyczące E-guide? Skontaktuj się z fundacją My Future.

Co jeszcze wydarzyło się w ramach projektu DO MORE OF WHAT MATTERS?

Celem projektu było zwiększenie liczby przedsiębiorców społecznych, wolontariuszy oraz poziomu pozytywnego wpływu realizowanych przez nich inicjatyw.   Aby stworzyć E-guide, partnerzy przeprowadzili szkolenie w ramach tzw. “Projektu pilotażowego”. Szkolenie składało się z części teoretycznej, która wyjaśniła młodzieży podstawowe zasady kapitału społecznego, networkingu, budowania więzi, znaczenia umiejętności miękkich itp. oraz części praktycznej, gdzie uczestnicy szkolenia zobaczyli jak wygląda organizacja dużego wydarzenia jakim są Warsztaty FEP. Pierwsza część szkolenia DO MORE of what MATTERS miała miejsce  w Jedlni-Letnisko, w terminie 29.02-01.03.2020 r. Szkolenie miało na celu wprowadzenie zrekrutowanych ambasadorów w podstawy związane z umiejętnościami miękkimi i procesem zdobywania nowych kompetencji. Druga część szkolenia odbyła się w Kopenhadze 1-6.11.2021 r., gdzie ambasadorzy przypomnieli sobie wartości, które poznali na szkoleniu w Jedlni-Letnisko. Wdrożyli także do projektu nowe uczestniczki. Zdobyli również praktyczną wiedzę na temat motywacji zespołu oraz organizowania pracy w grupie. Po częściach teoretycznych cała zdobyta wiedza została użyta w praktyce – 21-23.01.2022 r. wolontariusze wraz z mentorami zorganizowali inicjatywę społeczną Warsztatów Przedsiębiorczości FEP dla swoich rówieśników oraz młodszych uczestników. Trzydniowe warsztaty były współorganizowane z duńskim partnerem IFAK – Institute For Applied Knowledge, a patronami całego wydarzenia były firmy takie jak PWC Polska, PARP, Telewizja Dami, Radio Radom czy Radio Rekord.