GREEN GO

Mobilność młodzieżowa skupiająca się na zachowaniach przyjaznych środowisku

O PROJEKCIE

Projekt miał na celu wdrożenie pomysłów związanych z dbaniem o środowisko i o naszą planetę, które wymyślili polscy, portugalscy oraz greccy uczniowie. Uczestnicy projektu dowiedzieli się więcej o zrównoważonym rozwoju i nawykach przyjaznych środowisku. Projekt miał na celu zwiększenie motywacji do podejmowania małych kroków w kierunku poprawienia ekologii oraz poszerzenie świadomości na temat zmian klimatu, ekologicznego stylu życia, wypracowywania własnych przyzwyczajeń i wymieniania wiedzy oraz doświadczeń z międzynarodową młodzieżą.

Podczas mobilności uczestnicy mieli okazję odwiedzić organizacje, firmy takie jak:

Zakłady Automatyki KOMBUD SA – firma z Radomia zajmująca się systemami sterowania ruchem kolejowym,

Urząd Gminy w Jedlni – Letnisko, gdzie spotkali się z przedstawicielami wydziału środowiska.

Podczas mobilności młodzież uczestniczyła w warsztatach związanych z tematyką zero food waste, segregacją odpadów, problemem zaśmiecania środowiska, retencją wody i oczyszczania ścieków. Mieli za zadanie również wypracować rozwiązania na problemy związane ze środowiskiem.

W celu dotarcia do jak największej liczby osób z nabytą wiedzą, młodzież wybrała się do lokalnej szkoły w Jedlni-Letnisko i przeprowadziła ekologiczny quiz w 8 klasach- od zerówki po 7 klasę.

Pobyt młodzieży był wzbogacony o warsztaty kulturowe, językowe oraz warsztaty umiejętności miękkich.

Nie zabrakło także czasu na integrację i zwiedzanie. Uczestnicy mieli też okazję wybrać się na wycieczkę do Warszawy, gdzie zobaczyli m.in. okolice Zamku Królewskiego, Krakowskie Przedmieście, Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki oraz do Krakowa, gdzie zwiedzili Wawel, legendarnego smoka, Kościół Mariacki i krakowski rynek główny oraz mogli obserwować architekturę budynków.

Warsztaty były współorganizowane z portugalskim partnerem EduPlus oraz greckim partnerem Mobility World Space, a wspomagającymi realizację partnerami projektu byli: Kombud, Urząd Miejski w Radomiu, Urząd Gminy Jedlni-Letnisko, Wodociągi Radom Zielone Pionki, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni-Letnisko

​Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Numer projektu: 2021-1-PL01-KA152-YOU-000012259

PARTNERZY

Edu Plus