Screen Shot 2016-05-21 at 13.04.15

“Możesz robić to, co tylko sobie wyobrazisz”
Czytając te słowa myślę : to takie proste. Wystarczy, że tylko wyobrazisz sobie to, co chcesz osiągnąć, zdeterminujesz się do działania i potem “bumm” – czekasz na ten sukces. W pewnym sensie się z tym zgadzam – determinacja do działania zmieszana z pozytywną energią, mogą zaprowadzić Cię naprawdę daleko. Jest tylko jeden haczyk, nikt nie wspomniał, jak cieżko jest nastawić się do takiego dzałania I wytrwać aż do końca. Poszukiwanie tego, co chcesz robić ze swoim życiem nie jest łatwym zadaniem dla nikogo. Nie jest to także coś, na co można zaleźć przepis. Większość z nas wie tylko o tym, czego nie chce: nudnej pracy, kiepskich zarobków, zawiedzenia bliskich, czy też swojej własnej ambicji.
Historia, która mówi o takim właśnie przypadku to życie Thomasa Alva Edisona –wykonał on tysiące prototypów żarówki, zanim w końcu znalazł tą, która zadziałała poprawnie. Edison zaczął od zera. Zajęło to kilka lat, podczas których wyprodukował tysiąc prototypów! Niełatwo sobie wyobrazić trudności, z którymi zmagał się wynalazca na co dzień w swoim laboratorium. Pomimo wszelkich przeszkód i zawodów, przez całe swoje życie zawodowe, Edison nie zrezygnował ze spełnienia swoich marzeń. Jego wytrwałość przyniosła światu jedne z najbardziej niezwykłych wynalazków na początku 20-go wieku, takich jak: kineskop, aparat projekcyjny i telegraph. Trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałby dzisiejszy świat, gdyby Edison zrezygnował po kilku pierwszych niepowodzeniach!
Twoje umiejętności są określane tym, co robisz w tej chwili, nie wczoraj czy za tydzień! Kiedy Ty oglądasz kolejny serial – to jest już zawsze później niż Ci się wydaje! Aby Twoje marzenia się spełniły, zacznij już w tej chwili robić coś w tym kierunku! Tylko poprzez cieżką pracę i inwestowanie swojego czasu w działania, dostaniesz to, czego pragniesz od życia.