Po miesiącach wspólnej pracy na odległość, wreszcie mieliśmy okazję spotkać się na żywo.

Spotkanie to – po dołączeniu nowych wolontariuszy w maju i sierpniu – było pierwszym, podczas którego widzieliśmy się w nowym gronie.

Na lotnisko w Warszawie zjechaliśmy się z całej Polski i już razem wyruszyliśmy do Porto. Lot trwał około czterech godzin. Na miejscu odebrał nas i przetransportował do Barcelos zespół EduPlus, złożony z dwóch przedstawicieli ­– Andrea Mota oraz José Luis Moreira. Miejscowość, w której mieliśmy się zatrzymać była oddalona o około pół godziny jazdy. W czasie podróży mogliśmy podziwiać pierwsze widoki  –porośnięte drzewami wzgórza oraz lokalną, bardzo charakterystyczną i nieco dla nas egzotyczną architekturę.

Na miejscu powitała nas Natalia Różańska – założycielka fundacji. Oprowadziła nas po miejscu naszego zakwaterowania oraz opowiedziała wstępnie o czekających na nas planach projektu.

Na koniec dnia pozostał już tylko odpoczynek oraz uzupełnienie zapasów w lokalnym supermarkecie. Wyszliśmy razem na spacer po najbliższej okolicy, która zachwyciła nas krętymi uliczkami, rosnącymi dookoła drzewkami owocowymi oraz osobliwymi budynkami, które pokryte są wzorzystymi płytkami (więcej na ten temat opowiemy w kolejnych dniach, gdyż jest to ciekawy temat). Wróciliśmy następnie do miejsca zakwaterowania, gdzie mogliśmy odpocząć po dniu podróży.