Po wczorajszym zwiedzaniu i poznawaniu portugalskich tradycji, byliśmy gotowi na kontynuację tych niezwykle ciekawych doświadczeń.

Rankiem, zaraz po śniadaniu, pod opieką Mariany Machado z EduPlus, pojechaliśmy autokarem do drugiego największego portugalskiego miasta – Porto.

Na miejscu czekał na nas statek, którym wyruszyliśmy w rejs po rzece Duero. Z jego pokładu podziwialiśmy bulwary, wzdłuż których rozciągały się wiekowe zabudowania. Nie mogliśmy także oderwać wzroku od łączących je sześciu mostów. Tym, który zachwycił nas najbardziej, był Ponte Dom Luís I – dwukondygnacyjny most stalowy, będący znakiem rozpoznawczym miasta.

Po odpoczynku na statku wybraliśmy się do jednej z przybrzeżnych winiarni, w której przygotowano dla nas degustację wina. Nad całym procesem czuwali doświadczeni sommelierzy.

Gotowi do dalszego poznawania miasta, poszliśmy na spacer po dzielnicach położonych najbliżej rzeki. Przechodząc klimatycznymi uliczkami, zachwycaliśmy się nie tylko imponującymi obiektami architektury, lecz także czarującymi kawiarenkami. W jednej z nich zatrzymaliśmy się na posiłek.

Następnie, zabraliśmy się za fotografowanie życia ulicznego w ramach ogłoszonego dwa dni wcześniej konkursu. Wieczorem zagłosowaliśmy na najlepsze – naszym zdaniem – zdjęcia. Po wyłonieniu najładniejszego z nich, wyniki ogłosił Beroo Alfi, który zdradził, że autorką zwycięskiej fotografii była Adrianna Czechowska.

Naszą wyprawę zwieńczyliśmy wspólną kolacją i spotkaniem zespołu, podczas którego omówiliśmy plany na następny – już bardziej skoncentrowany na zdobywaniu wiedzy – dzień.