Po wczorajszym, wieczornym odpoczynku, przyszedł czas na naukę. Dlatego już z samego rana, tuż po śniadaniu, które przygotowała wyznaczona grupa wolontariuszy, pojechaliśmy do siedziby firmy EduPlus w Bradze, by zapoznać się z jej wartościami, działaniami i strukturą.

W zagadnienia te wprowadziła nas jej założycielka – Sylwia Stefaniak. Opowiedziała nam o drodze swojej kariery oraz sposobach prowadzenia firmy i zarządzania pracownikami.  Jej warsztat skupiał się przede wszystkim na roli dobrego lidera. Przedstawiła nam zestaw cech, które taka osoba powinna posiadać, jak i unikać. Do tej roli – lidera młodzieżowego – przygotowujemy się jako wolontariusze.

Po tym, jak zaznajomiliśmy się z działalnością EduPlus, opowiedzieliśmy jej przedstawicielom o wartościach naszej organizacji. Prezentację wygłosiła Karolina Chojnacka – wolontariuszka i liderka projektów edukacyjnych My Future. Wspomniała o historii fundacji, realizowanych przez nią projektach, a także o swoim kilkuletnim doświadczeniu w niej zdobytym.

Wyposażeni w nową wiedzę, zostaliśmy postawieni przed wyzwaniem, zorganizowanym przez naszych partnerów. Przygotowali dla nas grę miejską, która polegała na zrobieniu kreatywnych zdjęć w jak największej liczbie wyznaczonych miejsc. Były to zabytki, miejsca kultury i turystyki, skupione wokół miejscowości Barcelos. Zostaliśmy podzieleni na dwuosobowe zespoły, a do dyspozycji mieliśmy półtorej godziny. Pomimo upalnej pogody, wszystkie drużyny dzielnie wyruszyły na poszukiwania.

Dzień zakończyliśmy kolacją przygotowaną przez dwójkę wolontariuszy oraz prezentacją poprowadzoną przez Natalię Różańską. Przedstawiła nam w niej nasz plan oraz oczekiwania względem projektu SKILL UP. Będzie on podstawą oraz okazją do nauki, by realizować w szeregach fundacji kolejne przedsięwzięcia.