Nadszedł weekend, czyli czas, w którym grafik stał się nieco luźniejszy. Projekt SKILL UP zakłada przede wszystkim kształcenie i nabywanie wiedzy przez liderów młodzieżowych, ale także poznawanie kultury, aktywny wypoczynek i wymianę doświadczeń.

Tego dnia dołączyła do nas grupa polskich praktykantów, odbywających staż za pośrednictwem EduPlus. Mariana Machado była naszą przewodniczką po wybranych miejscach turystycznych. Pierwszym z nich było Bom Jesus. To miejsce skupione wokół kultu religijnego, odwiedzane przez turystów w drugiej kolejności zaraz po Fatimie. Mieliśmy okazję spacerować po zielonych parkach krajobrazowych, obejrzeć sanktuarium oraz podziwiać wspaniałe widoki. Kolejną miejscowością było Guimarães- miasto pierwszego króla Portugalii, Alfonso I. To miejsce pełne średniowiecznej architektury, gdzie znaleźć można wiele małych sklepów z rękodziełem wyrabianym przez lokalnych rzemieślników.

Wieczorem odbyliśmy kolejną sesję aktywności sportowej. W harmonogramie znalazło się miejsce zarówno na pływanie w rzece Cávado, jak i na grę w siatkówkę. Ćwiczenia te miały na celu wprowadzić nas w aktywny tryb życia, nie tylko z powodu zbliżającego się projektu ACTIVE DEVELOPMENT, ale by promować zajęcia ruchowe, które wpływają pozytywnie zarówno na ciało, jak i na umysł.