My Future: Cofnijmy się w czasie do 20 roku Pani życia- co by miała sobie Pani do powiedzenia ? Jakieś wsakzòwki?Barbara Rożańska: To naprawdę ciekawe pytanie I oczywiście z dziś lepszym myśleniem na pewno powiedziała bym sobie bardzo dużo rzeczy. Jedna z nich by byłoby to, że jeżeli masz marzenia i zainteresowania to podążaj za nimi i rozwijaj je! Korzystaj z tego że masz energię i młody umysł. Ucz się wszystkiego co tylko możesz aby osiągnać swoje wyznaczone cele.
Nie pominęłabym myśli o przeszkodach które napotkałam na swojej drodze do spełnienia marzeń. Doradziła bym, by się nie poddawać pomimo wszystkim przeciwieństwom! Życie ciagle przyciąga nowe projekty i wyzwania, którym trzeba stawić czoło! Kiedy Ty siedzisz przed telewizorem i oglądasz juz drugi serial ktoś inny właśnie realizuje swoje marzenia!! Nie należy także unikać emocji trzeba być pewnym,tego czego się chce robić. Czasami warto się zatrzymać I policzyć do dziesięciu, i zastanowić się, niż ulec emocjom – bo one są przeważnie złym doradcą.
My Future: Jakie trzy cele uważasz za success I co sprawiło że je Pani osiągnęła?
Barbarą Rożańską: Trudno powiedzieć które z nich to prawdziwy success (smiech). Moim pierwszym życiowym celem było to żeby zostać księżniczka….I mogę powiedzieć że po części to się spełniło. Od dzieciństwa marzyłam o dużej rodzinie. Uważam to za duży success, ponieważ dziś jestem mama szesciu a także babcia! Szczęśliwe dzieci dają mi energię I sprawiają że sama też czuje się spełniona!
Drugim życiowym celem było to aby rozwinąć handel na wiekszą skalę. Założyć sieć sklepòw spożywczych, gdzie wchodząc do sklepu widzisz świeże warzywa, uśmiechnięta ekspedientkę I półki wypełnione przeróżnymi produktami dla swoich klientòw. To marzenie musiałam po części zmienić, ponieważ rodzina stanowiła dla mnie pierwszeństwo! Ale przez moja motywacje do działaniach w trudnych czasach PRLu gdzie o każdy product toczona była walka uważam że to był duży sukces –być właścicielem sklepu spożywczego. Jeżeli bym miała szanse do powrotu do tamtych czasòw, wyspecjalizowała i skoncentrowała bym się na całej sieci sklepòw- a nie robiła bym wszystkiego po troszku.
My Future: Wolałaby Pani odnieść porażkę czy też nigdy nie spróbować?
Barbarą Rożańską: Moim zdaniem porażki są procesem w drodze do sukcesu! W pewnym celu budują cię I sprawiają ze stajesz się odporniejszy I silniejszy! Ja odniosłam ich sporo dlatego jestem tu gdzie jestem.
My Future: Mówimy że uczymy się na błędach, pomimo to boimy się ich popełniać- ma Pani jakieś wyjaśnienie lub opinie?
Barbara Rożańska: Jeśli popełnisz błąd, możesz zrujnować swoje szanse na życie, które sobie wymarzyłeś.
Jeden błąd i koniec.
Naturalnie wszystko musi iść po myśli!
Prawda?
Nie!!! Gdzieś po drodze, zrobimy błędy. Nauczyliśmy się wierzyć, że należy unikać błędów, dowiedzieliśmy się, że perfekcja jest niezbędna, bo tylko wówczas gwarantowany jest sukces. Ale życie nie działa w ten sposób.
Nie ma doskonałości. Jest tylko poprawa etapowa. Jeśli jest coś, czego ludzie powinni się bać, to- nie popełniania żadnych błędów, ponieważ jest to droga do porażki!
Jak ktoś mądry powiedział, wolimy uczyć się na cudzych błędach! A samym sobie porostu ich unikać! Ale patrząc z perspektywy czasu nie ma ludzi którzy by ich nigdy nie popełnili! Porostu się nie da, jeżeli coś robisz to musisz popełniać jakieś błędy! Ale najważniejsze jest to by wyciągać z nich wnioski, i być konsekwentnym w działaniu. Ważne jest to żeby nie popełniać ich zbyt dużo bo mogą one także demotywować!
My Future: Jeżeli mogłaby Pani doradzić młodym ludziom na co nie tracić czasu, to co by to było?
Barbara Rożańska:Moim zdaniem szkoda czasu na niezorganizowanie czasu! Jeżeli mamy zaplanowane co mamy zrobić to zrobimy – będziemy skupieni I nawet zostanie nam go na pomoc innym! Młodzi ludzie powinni znaleźć balans jeżeli chodzi o naukę, przyjaciół I swoje hobby. Większość traci czas gdzieś pomiędzy. Największym błędem jest zamykanie się samemu w domu i brak jakichkolwiek zainteresowań I pasji czy to w szkole na podwórku czy też w pracy. Warto pamietać , że nasz dzień ma tyle samo godzin co Beyone’s czy tez prezydenta Baraka Obamy- jeżeli oni w ciągu dnia dokonali wielu rzeczy warto pamietać , ze Ty tez możesz!!
My Future: To już moja ostatnie pytanie, żyje pani czasem przeszłym teraźniejszy czy też może jest już Pani w przyszłości?!
Barbara Rożańska: Hmm… Mam wrażenie że w jestem w czasie teraźniejszym, aczkolwiek aby żyć teraźniejszością trzeba uczyć się przeszłością I myśleć przyszłością! Inaczej każdego dnia robiła bym dwa kroki w tył i tylko jeden w przód!!
My Future: Dziękujemy za rozmowę 🙂