POPRZEDNIE EDYCJE

 FEP 2022

W dniach 21-23 stycznia 2022 roku odbyła się II edycja autorskich warsztatów umiejętności miękkich FEP. Czterdziestu uczestników z różnych miast oraz różnych liceów, techników zostało przydzielonych do ośmiu drużyn, w których współpracowali przez całe warsztaty. Warsztaty FEP odbyły się w języku angielskim. Organizację całego wydarzenia wsparli ambasadorzy fundacji  wyłonieni z projektu DO MORE OF WHAT MATTERS:
Anna Greczyło oraz Aleksander Ruszkowski – moderatorzy Anna Dąbrowska, Katarzyna Olejarczyk, Martyna Nowak, Adrian Lamberski – marketing  Karolina Chojnacka, Kinga Piaseczna, Aleksandra Fokt – Administracja  Katarzyna Olejarczyk, Karolina Głowacka, Konrad Łuczak – food/mood/venue Martyna Nowak, Julia Klimek – spelling dokumentów, e-maili, artykułów na Social Media,    Konrad Łuczak, Aleksandra Fokt – Ice breaking game  Beroo  – fotograf
Pierwszego dnia warsztatów uczestnicy wzięli udział w tzw. Ice Breaking  games- zorganizowanych przez Konrada Łuczka oraz Aleksandrę Fokt. Budowanie wieży z makaronu z marshmallow na szczycie pozwoliło grupom  na “przełamanie lodów” i lepsze poznanie się w grupach do których zostali przydzieleni. Wczesnym popołudniem duński partner prof. Carsten Thornhoj reprezentujący firmę Institute For Applied Knowledge przeprowadził warsztat z negocjacji. Na koniec dnia reprezentanci firmy PwC , Anna Juhanila , Hans Kluin oraz Maria Gabriela Vasquez Moncayo przedstawili uczestnikom kulturę i wartości firmy oraz profil potencjalnego kandydata. Drugiego dnia warsztatów FEP uczestnicy mieli okazję brać udział w wykładzie na temat tzw. Bias – czyli jak unikać uprzedzeń w roli lidera czy też członka zespołu. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) reprezentowana przez pięcioosobowy zespół Kamil Gromulski, Paweł Chareb, Krzysztof Buczek Maja Wasilewska, Izabela Banaś przedstawiła w jaki sposób wspiera przedsiębiorców oraz jak wygląda profil innowatora.  W drugiej części dnia, uczestnicy mieli okazję poznać praktyczne wskazówki związane z efektywnym  prezentowaniem przed publicznością – przedstawione przez Aleksandra Dembowskiego oraz ambasadorkę Annę Dąbrowską. Po wskazówkach przyszedł czas na przedstawienie przez pracownice PwC Polska, Maria Gabriela Vasquez Moncayo  głównego wyzwania dla uczestników. Uczestnicy musieli wcielić się w rolę menadżera i zaproponować rozwiązania długo i krótkoterminowe związane z dywersyfikacją i inkluzją. Zachęcamy do zapoznania się z treścią wyzwania poniżej. Uczestnicy mieli tylko 10 godzin na przygotowanie rozwiązań i przesłania swojej prezentacji. Jury składające się z Carsten Thornhoj, Natalia Różańska, Maria Gabriela Vasquez Moncayo, Una Barrett oraz Izabela Banaś oceniało prezentację podczas Wielkiego Finału. Każda grupa miała 15 minut na zaprezentowanie oraz 5 minut na pytania od jury.  Poza innowacyjnością rozwiązania, głównymi aspektami, które podlegały ocenie, było użycie nabytej podczas szkolenia wiedzy w rozwiązaniu oraz stopień w jakim PwC może wykorzystać przedmiotowe rozwiązanie w swojej firmie. Punktowana była także technika prezentacji i umiejętność konstruktywnej odpowiedzi na pytania jury.  Zwycięską drużyna Saturn zaprezentowała swoje rozwiązanie (znajdziesz je tutaj) i dzięki niemu wygrała nagrodę główną, wycieczkę do Kopenhagi, gdzie czeka ich moc atrakcji

 

 

Ładowanie…

 

 

Ładowanie…

 FEP 2018 

W dniach 12-15 kwietnia 2018 roku odbyły się warsztaty FEP. Sześćdziesięciu uczestników z różnych liceów, techników i szkół zawodowych na podstawie nabytej wiedzy zaprezentowało rozwiązania do przedstawionego im zadania przez menedżera z firmy Decathlon. Wyzwanie: „Przedstaw pomysł na produkt pasujący do portfolio firmy Decathlon dla mamy z dzieckiem do 4 roku życia. Pamiętaj, że taka mama ma swoje potrzeby – z jednej strony chce zadbać o dziecko, które stało się jej priorytetem, z drugiej strony chce zadbać o siebie i wrócić do formy po ciąży.”
Jury oceniało prezentację podczas wielkiego finału. Poza kreatywnością, głównymi aspektami, które podlegały ocenie, nie były aspekty technologiczne rozwiązań, ale umiejętności miękkie młodzieży: prezentacja przed publiką, umiejętność komunikacji, odporność na stres, zarządzanie czasem – które według badań Instytutu Badań Edukacji, Szkoły Głównej Handlowej, firmy Ernst&Young są najważniejszym kryterium stosowanym przez firmy podczas rekrutacji absolwentów.
Jury wybrało zwycięską grupę. To właśnie ta piątka laureatów reprezentująca różne szkoły z powiatu radomskiego – IV LO im. T. Chałubińskiego, LO im. M. Dąbrowskiej w Pionkach, VI LO im. J. Kochanowskiego, ZSM im. O. Kolberga, KLO im. św F. Neri, poleciała we wrześniu 2018 do Kopenhagi.
Na wycieczce uczestnicy mieli zapewnioną moc atrakcji, m.in. wizytę w Ambasadzie RP w Kopenhadze, spotkanie w firmie NETS, która zajmuje się systemami płatności, a swoją siedzibę ma w jednym z najbardziej strzeżonych budynków w Kopenhadze, spotkanie w duńskiej szkole, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać skandynawskie metody nauczania, spotkanie w Right to Dream Academy z Jacobem Christensenem – siedemnastoletnim duńskim sportowcem, który opowiedział o tym jak umiejętności miękkie pomogły mu w odniesieniu sukcesu.