MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA

Fundacja My Future w ramach programu Erasmus+ KA1 jest organizacją przyjmującą oraz wysyłającą. Organizujemy różnego typu mobilność edukacyjną w Europie.

 

 

 

Ładowanie…

 

 

Ładowanie…

GREEN GO -youth mobility with focus on environment friendly behavior in everyday life

Project number :2021-1-PL01-KA152-YOU-000012259

Fundacja My Future w terminie 11-22 czerwca 2022 roku w ramach programu Erasmus+ KA1 Youth mobilność młodzieżowa, miała przyjemność organizować mobilność dla grupy młodzieży z Grecji (17 osób) z organizacji Mobility World Space oraz z Portugalii (17 osób) EduPlus.Do międzynarodowej młodzieży dołączyła również młodzież z radomskich liceów (17 osób).

Projekt “GREEN GO -youth mobility with focus on environment friendly behaviour in everyday life” , miał na celu wdrożenie pomysłów związanych z dbaniem o środowisko i o naszą planetę, które wymyślili polscy, portugalscy oraz greccy uczniowie. Uczestnicy projektu dowiedzieli się więcej o zrównoważonym rozwoju i nawykach przyjaznych środowisku. Projekt miał na celu zwiększenie motywacji do podejmowania małych kroków w kierunku poprawienia ekologii oraz poszerzenie świadomości na temat zmian klimatu, ekologicznego stylu życia, wypracowywania własnych przyzwyczajeń i wymieniania wiedzy oraz doświadczeń z międzynarodową młodzieżą.

Podczas mobilności uczestnicy mieli okazję odwiedzić, organizacje lub firmy takie jak :

Zakłady Automatyki KOMBUD SA firma z Radomia zajmująca się systemami sterowania ruchem kolejowym,

Urząd Gminy w Jedlni Letnisko, gdzie spotkali się z przedstawicielami wydziału środowiska. 

Podczas mobilności młodzież uczestniczyła w warsztatach związanych z:

  • tematyką zero food waste
  • segregacją odpadów
  • problemem zaśmiecania środowiska 
  • retencją wody i oczyszczania ścieków

Podczas mobilności młodzież w międzynarodowych grupach wypracowywać rozwiązania na wiele problemów związanych ze środowiskiem.  W połowie mobilności w celu dotarcia do jak największej liczy osób z nabytą wiedzą, młodzież wybrała się do lokalnej szkoły w Jedlni-Letnisko i przeprowadziła ekologiczny quiz w 8 klasach- od zerówki po 7 klasę. Pobyt młodzieży był wzbogacony o warsztaty kulturowe, językowe oraz warsztaty umiejętności miękkich.

Nie zabrakło także czasu na integrację i zwiedzanie. Uczestnicy mieli też okazję wybrać się na wycieczkę do Warszawy – gdzie zobaczyli m.in. okolice Zamku Królewskiego, Krakowskie Przedmieście, Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki oraz do  Krakowa – gdzie zwiedzili Wawel, legendarnego smoka i architekturę budynków, Kościół Mariacki i krakowski rynek główny.

Students as ambassadors for a green future – exchange with focus on the environment

Fundacja My Future w terminie 3-10 kwietnia 2022 roku w ramach programu Erasmus+ School Mobility (project number: 2021-1-EL01-KA122-SCH-000014851)  miała przyjemność organizować mobilność edukacyjną na grupy 20 greckich uczniów oraz ich nauczycieli.

Projekt był współrealizowany z Mobility World Space, tytuł projektu:  “Students as ambassadors for a green future – exchange with focus on the environment”. Tematem przewodnim, jak sam tytuł wskazuje była  ekologia. Podczas pobytu młodzież odwiedziła przedsiębiorstwa, instytucje oraz szkoły na terenie Radomia i okolic. Celem mobilności było udoskonalenie kompetencji miękkich, personalnych, językowych, poszerzenie sieci kontaktów, zwiększenie świadomości ekologicznej oraz poznanie sposobów dbania o środowisko. 

 

 

 

Ładowanie…
Ładowanie…

Wykorzystanie odpadów biodegradowalnych do produkcji biogazu jako alternatywnego źródła energii odnawialnej.

W terminie 16-27.12.2019 fundacja My Future we współpracy z hotelem i restauracją Pod Różami oraz grecką szkołą 1st Epal Megaro i Erasmus+ miała przyjemność gościć grupę młodzieży z greckiego technikum. Tematem przewodnim wizyty była energia odnawialna, ale oczywiście nie zabrakło czasu na atrakcje turystyczne, kulturowe i kulinarne. Podczas swojego pobytu grecka młodzież odwiedziła duńską firmę Enicom, Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Muzeum Wsi Radomskiej.

 

BRANŻA DROBIU W POLSCE

W maju 2019 mieliśmy przyjemność organizować pobyt dla grupy greków reprezentujących firmę Pindos, która zajmuje się obróbką drobiu. Grecy mieli okazję odwiedzić przedsiębiorstwa z powiatu radomskiego, zobaczyć walory turystyczne naszej okolicy oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat branży drobiu w Polsce. Dziękujemy serdecznie: ALBO, Tasomix, QFG, Selgros, Ferma Drobiu Zenon Gnyś, Biuro Turystyczne Radom i wielu innym za pomoc w organizacji pobytu Greków. Dziękujemy także Pani Krystynie za wspaniałe tłumaczenia z polskiego na grecki. 

Kliknij tutaj aby przejść do galerii zdjęć.

Ładowanie…
Tekst  |  Informacje: Wprowadź treść w obszar tekstu w elemencie tekst.