Relacja Anny Dąbrowskiej i Aleksandry Fokt

Nasz drugi dzień w Kopenhadze zaczęliśmy bardzo aktywnie. Pamiętacie wczorajszy temat zadania? 😉  W parach mieliśmy za zadanie w ciągu dwóch godzin odnaleźć jak najwięcej miejsc “must see”. Każda grupa obrała własną strategię – zwycięży ten, kto zrobił najwięcej kreatywnych zdjęć. Był to zabawny sposób na poznanie miasta oraz przełamanie bariery językowej w rozmowie z mieszkańcami Kopenhagi. Wyzwanie stworzyła dla nas Claudia Szubryt – założycielka firmy The Host.

Po tym małym maratonie przyszedł czas na naukę. W siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) ugościła nas Pani Marta Orlikowska. Opowiedziała nam ona o swojej ścieżce kariery, pasjach i celach Agencji. Mieliśmy przyjemność porozmawiać też z kierowniczką PAIHu – Justyną Lipczyńską. Rozmowy z ekspertkami były dla nas bardzo inspirujące.

Kolejną częścią dzisiejszych zajęć było szkolenie z naszym duńskim partnerem Carstenem Thornhøjem – przedstawicielem firmy Institute For Applied Knowledge. Przypomnieliśmy sobie wartości, które poznaliśmy na szkoleniu w Jedlni – Letnisko oraz wdrożyliśmy do projektu nowe uczestniczki. Cała grupa aktywnie brała udział w dyskusjach zgodnie z duńską metodą nauczania. 

Długa przerwa między szkoleniami oraz wdrożenie nowych osób do grupy pozwoliły nam spojrzeć na projekt z szerszej perspektywy dając nam kolejne wyzwania.

Po szkoleniu mogliśmy odetchnąć spacerując między innymi najstarszymi uliczkami Kopenhagi. 

Wieczór spędziliśmy na budowaniu relacji w grupie.

Był to intensywny, ale bardzo wartościowy dzień pełen zabawy i nauki.