Czwarty dzień w Kopenhadze – odwiedziny w CitizenM i Accenture oraz czas na zwiedzenie miasta 🇩🇰

Dzień czwarty zaczęliśmy trochę później niż poprzednie, ale równie ciekawie i intensywnie. Śniadanie zjedliśmy o 9 i wyruszyliśmy w zaskakująco krótką podróż.  Odwiedziliśmy CitizenM – sieć wyjątkowych hoteli z ponad 25. placówkami na całym świecie – gdzie powitała nas i przedstawiła siebie oraz firmę Agata Plechan – zastępca dyrektora hotelu.

Dowiedzieliśmy się, że do Danii przyleciała, aby dołączyć do szeregów Duńskiej drużyny unihokeja. Początkowo miała przyjechać tutaj na rok i wrócić do Polski, jednak od 2008 mieszka i pracuje w tym pięknym kraju.

To, co wyróżnia CitizenM od innych sieci hoteli to nowoczesny i designerski styl, wyjątkowe podejście do klienta, jednolitość placówek, pokoje z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, bezpośredni i szczery marketing oraz zasada affordable luxury. Nie znajdziecie tam tego wszystkiego, co zamiast umilać, wręcz utrudnia pobyt w hotelu – niskie ciśnienie pod prysznicem, niemiła obsługa, która nie stara się pomóc, czy włącznik światła na drugim końcu pokoju.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się dużo na temat spójności i przywiązywania uwagi do szczegółów, które w efekcie mają duże znaczenie na odbiór marki przez klientów. Sam hotel jest bardzo inspirującym miejscem. Od pięknych obrazów na ścianach, aż po niesamowitych i interesujących gości.

Dzięki uprzejmości Agaty zobaczyliśmy jak wygląda taki pokój w hotelu oraz spróbowaliśmy pysznych, duńskich Cinamon Rolls.

Po odwiedzinach chwila przerwy na odświeżenie się, szybki lunch oraz pracę nad zadaniem grupowym. I tak po 12 wyszliśmy zobaczyć zupełnie inne oblicze Kopenhagi.

Spokojnym spacerem przeszliśmy się do zupełnie nowej, industrialnej dzielnicy miasta, gdzie byliśmy umówieni na spotkanie w firmie Accenture. Vesterbro to piękna część miasta. Nie znajdziecie tutaj wielu atrakcji turystycznych, ale fani architektury i ciekawych rozwiązań przez pół dnia będą mogli podziwiać rozwiązania tam zawarte.

Na miejscu powitała nas Virginia Boie – tchnology consultant i Carlos Piedade – menagment consulting menager. Virgina przedstawiła nam swoją drogę kariery oraz jak wygląda praca w constulingu w jednej z największych firm tej branży. W firmie odpowiada za dział technologiczny z zakresu healthcare. Dowiedzieliśmy się więcej o doradztwie biznesowym.

Carlos opowiedział nam swoją inspirującą historię, np. o założeniu własnej firmy w wieku 19 lat, dzięki której widniał na pierwszych stronach gazet. Przedstawił nam jak wygląda typowy tydzień w jego wymarzonej pracy jaką jest consulting. W każdy poniedziałek i piątek wsiada w samolot i leci do Portugali, Szwecji,czy innego zakątka świata. Przekazał nam istotne rady w rozwoju nie tylko biznesowym, ale i społecznym. Najbardziej zapadła nam w pamięć rada o deep talku z innymi, który pozwala nam lepiej poznać drugiego rozmówcę. Po small talku szybko zapominamy o drugim człowieku, bo nie przywiązaliśmy żadnej uwagi do rozmowy z nim. Deep talk natomiast pozwala nam swobodnie poznać i rzeczywiście zainteresować się rozmówcą.

Mieliśmy okazję spróbować innej odsłony cynamonowych bułeczek i były równie pyszne!

Wróciliśmy pięknymi uliczkami na kolację, a prosto z niej udaliśmy się na chill i zwiedzanie nowych zakątków Kopenhagi – Bibliotekę Królewską w Danii, Børsen, Danish Architecture Center oraz pomniejsze uliczki. A kiedy się  ściemniło, dzień zakończyliśmy na pięknym Copenhagen City Hall w akompaniamencie muzyki dyskotekowej.