Karolina Głowacka i Konrad Łuczak 

Kolejny dzień w Kopengadze (już trzeci) rozpoczęliśmy pobudką o 7:30 oraz wspólnym śniadaniem przygotowanym przez Kasię i Karolinę, przy którym, pomimo porannej godziny, uczestnikom projektu „DO MORE of what Matters” nie brakowało energii.

Po śniadaniu musieliśmy przedostać się do Uniwersytetu w Kopenhadze, a dokładniej do Innovation Hub. Mieliśmy do niego dostęp dzięki uprzejmości Jakuba Rubinowskiego, menedżera ds. rozwoju w inkubatorze przedsiębiorczości Science Innovation Hub, będącym częścią Uniwersytetu. Po dwudziestominutowej podróży metrem linii nr 3 (którego trasa ma kształt koła), dotarliśmy na miejsce.  Uczelnia wywarła na nas ogromne wrażenie, ponieważ zdecydowanie różniła się od typowego polskiego uniwersytetu.  
​Po podróży nadszedł czas na szkolenie, którego prowadzącym był już dobrze Wam znany Carsten Thornhøj – przedstawiciel firmy Institute For Applied Knowledge. W trakcie trwania warsztatów zdobyliśmy praktyczną wiedzę na temat motywacji zespołu oraz organizowania pracy w grupie. 

Popołudnie umiliło nam spotkanie z generalną menadżerką Steel House Hostel, Panią Michelle Gram, która przybliżyła nam jak często w jej pracy wykorzystuje umiejętności miękkie. Pod koniec spotkania wystąpiła również menadżerka hostelu ds. zasobów ludzkich, Julia Skafte, od której otrzymaliśmy praktyczne rady dotyczące rozmów kwalifikacyjnych. 

Po kolacji mieliśmy spotkanie z kolejnym ciekawym gościem, którym był Niclas Hannissal, Kierownik ds. Przedsiębiorczości i Rozwoju Talentu w duńskim inkubatorze Cybersecurity. W trakcie naszych rozmów opowiedział okulturze i zwyczajach panujących w Danii. 

​Cały dzień był niezwykle inspirujący i dostarczył nam duże dawki nowej wiedzy. Po całodziennych wrażeniach z  przyjemnością usiedliśmy do wieczornej herbaty, a zaraz potem rozeszliśmy się do łóżek, by z pełną energią uczestniczyć w jutrzejszych spotkaniach.