Screen Shot 2016-05-21 at 13.19.09
Czy kiedykolwiek trudno było Ci podjąć decyzję? Myślałes, co byłoby rzeczą ” właściwą ” do zrobienia i jakie będą skutki? Widziałeś kiedyś film “Mr.Nobody”? Jeśli nie, pozwól, że przypomnę Ci krótką historię.

Mały chłopiec, nazwijmy go Nemo, stoi na stacji kolejowej. Jego rodzice rozwiedli się, a on musi podjąć największy wybór swojego życia – pozostać z ojcem lub skoczyć do pociągu i pozostać z matką. To dwa różne wybory, dwa różne scenariusze, które mogą mieć totalnie inny wpływ na jego życie. Po zapoznaniu się ze wszystkim, Nemo postanawia uciec sam i stwierdza: “Tak długo, jak nie masz wyboru, wszystko pozostaje możliwe”. Chłopiec wybiera to co wydaje się najlepsze w jego przypadku.

Morał z tej historii … Nie ma dobrych i złych decyzji w życiu. Aspekt ‘nieznany” jest tym, co dodaje emocji i podniecenia. Podejmujemy wybory według wielu kryteriów: nasze doświadczenie, czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, i to jest całkowicie w porządku. Skupiamy się nad jednym i ciężko pracujemy nad uzyskaniem najlepszych efektów. W przeciwnym razie, będziemy zawsze żałowali albo zastanawiali się, jak to by było gdyby… Bo o co w tym wszystkim chodzi, jeśli nie o poznawanie i rozwijanie własnego “ja”, jednocześnie bawiąc się tym!

Dokonujemy w życiu wyborów każdego dnia. Czekoladowe lub waniliowe lody? Czy kupić buty Jimmy Cho czy nie? Czy zachować swoje udziały na giełdach lub je sprzedać? Czy inwestować w mieszkanie w centrum miasta lub w dom na przedmieściach? Kto może określić, co jest lepszą decyzją? Prawda jest taka, że my sami, bo tylko my możemy określić, co jest ważne dla nas, ustalić wartość i wagę naszych decyzji. Szczęście i sukces oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Jeśli marzysz o byciu baletnicą, prawdopodobnie ktoś, kto chce być prezydentem, nie będzie się kształcić w ten sam sposób i obierze inną drogę! „Każda ścieżka jest właściwa drogą. Wszystko nie może już być czymś innym.”powiedział Nemo Nomody. Dlatego też podejmij decyzje i nie myśl co by było gdyby…